MBT'nin ardından Karl Müller yeni keşfi kyBoot'u tüm özellikleriyle dünyada bir ilk olarak tanımlıyor

İsviçre’li mühendis Karl Müller 1996 yılında ayakkabı dünyasına yumurta tabanı formunda MBT ayakkabılarını kazandırdı. Karl Müler’in yeni keşfi ‘walk-on-air’ prensibli hava yastıklı yumuşak ayakabı tabanıyla çıtayı bir kademe daha yukarıya çekmiş durumda. Peki nedir onun benim harika yani icadım dediği kyBoot?

Yumurta tabanlı ayakkabıdan hava yastıklı ayakkabıya geçiş macerası:
Aslında hava yastıklı yumuşak tabanlı ayakkabı MBT’nin bir sonraki nesli olarak düşünülmüştü. Karl Müller’in yol arkadaşları yumurta tabanlı ayakkabılarda kalmayı ısrar edince, 2006 yılında Karl Müller yol ayrımına geldi, arkadaşlarıyla karşılıklı rızalık alıp vererek, kendi hayali olan kyBoot’u 2009 yılında üretti.

kyBoot’u MBT’den farklılaştıran özellikleri
MBT’yle öğrenilmesi alışılması gereken yürüme tekniği artık geçmişte kaldı. KyBoot’la yürümeyi öğrenmekten ziyade, adeta havalanıyorsunuz. Karl Müller’in tarifiyle ‘walk-on-air’ (=havada yürümek) ayaklarınızın yükünü alıyor, sebebide ayakkabı tabanının elastiki yumuşak hava pompalarının olmasıdır. Özellikle de ayakların zemine basarken, tabanı içinde ayağın kendi formunu kolayca bulması, onun rahatlamasına vesile olmaktadır. Gezilerde, alış-verişlerde ve yürüşlerde giyinip bir daha vazgeçemeyeceğiniz ayakkabı kyBoot olacaktır.

listede haber yok

Aşağıdaki tabellada Karl kendi geliştirdiği ayakkabılar olan kyBoot ve MBT'yi kıyaslıyor.

kyBootMBT
Geliştirildiği yıl20061996
MucidiKarl MüllerKarl Müller
Gelişim aşamasıDünyada bir ilk olarak: 'walk-on-air' tabanİlk yumurta tabanlı ayakkabı
Taban özelliğiHava yastığıtopuk sensörü ve yuvarlak taban
verdiği duygurahat, yumuşak ve elastikisallanma ve yuvarlanma
Özel yürüyüş tekniğigiyildiği andan itibaren anlaşılırBaşlangıçta alışmak zaman ister
KonforHemen çok çabuk rahatlatırzamanla rahat edersiniz
EtkisiÇok iyi - yanlış yürüme şekli imkansız Doğru yürüme durumunda çok iyidir
İlerleyen yaşlardaemniyet duygusu verirBazı insanlarda stabil değidir
Ağırlıkhafifağır modelleri mevcut
Dizaynsportifolağan dışı

Profesyonel sporcular, saatlerce ayakta çalışmak zorunda kalanlar ve yürüme zorluğu çekenler kyBoot’la tanıştıktan sonra, yaşamlarına yeni bir boyut geldiğini söylemektedirler. Yumuşak hava yastıklı taban özelliğiyle kyBoot kasları güçlendirirken, eklemleri rahatlatır ve hareket özgürlüğü vermektedir. Vücudaki gerilmiş bölgeler gevşerken, yumuşak taban özelliği herkesin ayak yapısına kendini uydurur. Özellikle de haluks valgus, varis problemleri, topku dikeni ve ayakla ilgili diğer ağrılardan şikayetçi olanlar kyBoot’un çok faydasını gördüklerini beyan etmektedirler.

More Information about Karl Müller:

listede haber yok

Opinions/customer testimonials

listede haber yok